Végre vége a várakozásnak. A várva várt 22. éves Latin Grammy-díjátadó 2021 -án került sor november 18 a Las Vegas-i MGM Grand Garden Arénában. Az idei díjátadó egy fedél alatt zajlott, míg tavaly a koronavírus-járvány miatt különböző helyszíneken zajlottak.
A díjátadó jelöléseket néhány hónappal ezelőtt, 2021 szeptemberében jelentették be.
Miután több mint 20 évig távol maradt a Latin Grammy díjátadótól, a híres amerikai énekesnő és dalszerző Christina Aguilera közvetlenül a ceremónia előtt késztette őt a színpadra.
Latin Grammy Awards 2021: Tekintse meg a nyertesek teljes listáját
Az alábbiakban a 2021-es Latin Grammy-díj nyerteseinek teljes listája a jelölésekkel együtt.
Az év lemeze
Győztes: Caetano Veloso és Tom Veloso – Talán
Pablo Alborán – Ha akartad volna
Rauw Alejandro – Mindannyian
Marc Anthony – Egy örök szerelem (Ballada verzió)
Paula Arenas – Az Ön oldalán
Andrés Calamaro és Julio Iglesias – Bohém
Camilo – Rico élete
Electric Diamond – Engedj el, Bogotá
Ricardo Montaner, Mau és Ricky, Camilo, Evaluna Montaner – Ámen
Ricardo Montaner és Juan Luis Guerra – Isten így akarta
C. Tangana és Omar Apollo – Elfelejtetted
Az év albuma
Győztes: Rubén Blades és Roberto Delgado & Orchestra – Salswing!
Pablo Alborán – Szédülés
Paula Arenas – Szerelmeim
Bad Bunny – The Last World Tour
Camilo – Kezeim
Nana Caymmi - Nana, Tom, Vinicius
Juan Luis Guerra – Privé
Juanes – Eredet
Natalia Lafourcade – Dal Mexikónak, II
C. Tangana – El Madrileño
Az év dala
Győztes: Yotuel, Gente De Zona, Descemer Bueno, Maykel Osorbo, El Funky – Haza és élet
Paula Arenas – Az Ön oldalán
Elektromos gyémánt – Néha
Tainny & J Balvin – Víz
Carlos Vives és Ricky Martin – Gyönyörű dal
Ricardo Montaner és Juan Luis Guerra – Isten így akarta
Maluma – Hawaii
Javier Limón, Juan Luis Guerra és Nella – A gitárom
Mon Laferte és Alejandro Fernández – Ismerjék meg szerelmünket
Pablo Alborán – Ha akartad volna
Rauw Alejandro – Mindannyian
Camilo – Rico élete
Legjobb új előadó
Győztes: Juliana Velasquez
Juliana Velasquez a legjobb új előadó #LatinGRAMMY pic.twitter.com/LFTfVr5IxQ
— A Latin Recording Academy / Latin GRAMMYs (@LatinGRAMMYs) 2021. november 19
Giulia Be
Mary Becerra
furcsa
Boza
Zoe Gotusso
elveszít
Rita Indiana
lasszó
galamb anyuci
Marco Seas
A legjobb pop énekalbum
Győztes: Camilo – Kezeim
Andrés Calamaro – Isten feltámasztotta őket
Pedro Capó – Munay
Danna Paola – KO
Reik – Mexikóból
A legjobb hagyományos pop énekalbum
Győztes: Juan Luis Guerra – Privé
Gratulálunk! @Juan Luis Guerra A 440 legjobb hagyományos pop énekalbum #LatinGRAMMY pic.twitter.com/mSPtVhLVce
— A Latin Recording Academy / Latin GRAMMYs (@LatinGRAMMYs) 2021. november 19
Pablo Alborán – Szédülés
Paula Arenas – Szerelmeim
Nella – Tizenkét százszorszép
Diego Torres – Az Atlanti-óceán gyalogosan
Legjobb Pop dal
Győztes: Camilo – Rico élete
Sebastian Yatra – Viszlát
Nella- ott
Carlos Vives és Ricky Martin – Gyönyörű dal
Mon Laferte és Gloria Trevi – A nő
A legjobb városi fúzió/előadás
Győztes: Raw Alejandro & Camilo – tetoválás (remix)
Alcover, Juan Magan és Don Omar – A szerelem divat
Bizarrap & Nathy Peluso – Nathy Peluso: Bzrp Music Sessions, 1. évf. 36
Major Lazor, Guaynaa közreműködésével – Diplomatico
Maluma & The Weeknd – Hawái (remix)
Legjobb Reggaeton előadás
Győztes: Karol G - Bichota
J Balvin – A méreged
Farruko – A mérgező
Ozuna – Karamell
Jay Wheeler, DJ Nelson és Myke Towers – A kíváncsiság
A legjobb városi zenei album
Győztes: Bad Bunny – The Last World Tour
Akapellah – Goldo Funky
Eladio Carrion – uralkodó
Ozuna – ENOCH
Myke Towers – Mint Mike
A legjobb rap/hip-hop dal
Győztes: Bad Bunny – Booker T
Akapellah – Átkozott
Lito MC Cassidy – Az öröm eladója
Nathy Peluso – Sana Sana
Bizarrap & Snow tha termék – Snow tha termék: Bzrp Music Sessions, Vol. 39
Legjobb városi dal
Győztes: Yotuel, Gente De Zona, Descemer Bueno, Maykel Osorbo, El Funky – Haza és élet
Farina – On Fire
Tainy & J Balvin – Víz
Bad Bunny & Jhay Cortez – Dákiti
Jay DJ Nelson és Myke Towers – A kíváncsiság
Legjobb rock album
Győztes: Vicentico – A fényes kút
Bunbury – Intenzív levitációs tanfolyam
Ciános cukorkák – Kontroll
The Mesoneros – A Mesoneros élőben a Pangeából
Nem fog tetszeni – Light
Legjobb rock dal
Győztes: Vicentico – Most 1
A Földről – Más
Love of Lesbian, Bunbury közreműködésével – El Sur
Kisligák – Mindent rosszul csináltam
Nem fog tetszeni és Nicki Nicole – Bosszú
A legjobb pop/rock album
Győztes: Juanes – Eredet
Elektromos gyémánt – Nézd, mit csináltál velem
Adan Jodorowsky és a francia csók – Legnagyobb slágereim
A leszbikusok szerelme – V.E.H.N.
Lézersugárzás – A tükröződés
Legjobb pop/rock dal
Győztes: C. Tangana és Andrés Calamro – Hongkong
Elektromos gyémánt – Néha
Leszbikusok szerelme – Cosmos (Antisistema Solar)
Zoe – A párbaj
Zoe Gotusso – Ön nyer
A legjobb alternatív zenei album
Győztes: Nathy Peluso – Görcs
Arca – KiCk i
Bársonyos – Tropiplop
Kecske – Kecske
Café Tacvba – A második MTV Unplugged
Legjobb alternatív dal
Győztes: C. Tangana és Jorge Drexler – jelölték
Nathy Peluso – Agarrate
Bársonyos – Antidiva
Gepe & Vicentico – Bizalom
C. Tangana és Omar Apollo – Elfelejtetted
A legjobb salsa album
Győztes: Rubén Blades és Roberto Delgado & Orchestra – Salsa Plus!
Puerto Rico nagy kombinációja – Karanténban
Willy Garcia – Ma van a nap
Gilberto Santa Rosa – Kollégák
Különféle előadók – In Barranquilla I Stay, The Album Tribute to Joe Arroyo
A legjobb Cumbia/Vallenato album
Győztes: Silvestre Dangond – Bolondságaim
Diego Daza és Carlos Rueda – A megrázandó hangszóróknak
A kék angyalok – Buenos Airestől a világig
Felipe Peláez – Essence
Osmar Pérez & Geño Gamez – Serenade Night
A legjobb Merengue/Bachata album
Győztes: Sergio Vargas – Merengue valami probléma?
Alexandra – Bachata királynő
Manny Cruz – Love Dance Merengue
Luis Segura – Bachata apja, öröksége (I., II., III., IV. év)
Fernando Villalona – Bolondság
A legjobb hagyományos trópusi album
Winn er: Alain Pérez, Issac Delgado és Orquesta Aragón – Cha Cha Chá: Tribute to the Traditional
José Aguirre Cali Big Band – Emberek lélekkel
Chabuco – Chabuco Havannában
Jon Secada és Gonzalo Rubalcaba – szólók
Leoni Torres – Kubai lélek
A legjobb kortárs trópusi album
Győztes: Gloria Estefan – Brazília305
Gratulálunk! @Gloria Estefan A legjobb kortárs trópusi album #LatinGRAMMY pic.twitter.com/jsG6mMuPU9
— A Latin Recording Academy / Latin GRAMMYs (@LatinGRAMMYs) 2021. november 19
Billos – Legendák
Diana Burco – Down River
Pedrito Martinez – Rejtvények
Juventino Ojito és fia, Mocaná – A karnevál zenéje – XX. évforduló
Legjobb Tropical Song
Győztes: Ricardo Montaner és Juan Luis Guerra – Isten így akarta
Omara Portuondo Gaby Moreno – Bolero a la Vida közreműködésével
Chabuco – Boldogabb, mint tegnap
Juan Luis Guerra – Pambiche de Novia
Dayhan Díaz és Charlie Cardona – Egy hihetetlen álom (Tribute to Jairo Varela)
Legjobb énekes-dalszerző album
Győztes: Mon Laferte – Hat
AleMor – Alemorológia
Alex Cuba – Mendo
Covi Quintana – Holnap írok még egy dalt
Rozalén – A fa és az erdő
A legjobb Ranchero/Mariachi album
Győztes: Vicente Fernández – A 80-as éveimben
El Bebeto – Amikor beleszeretsz
Nora Gonález – #Charramillennial – Lady
Christian Nodal – AyAyAy! (Szuper Deluxe)
Pike Romero – Soy Mexico
Legjobb Banda album
Győztes: Grupo Firme – Szórakozunk, hogy elérjük a lehetetlent
Banda el Recodo de Cruz Lizárraga – Élő digitális világkoncert
Los Recoditos Band – Életet
Banda los Sebastianes – A sikertől való félelem nélkül
Joss Favela – Érkezés a Ranchra
A legjobb Tejano album
Győztes: A terv – Pa’ la Pista y Pa’l Pisto, 2. köt
Ram Herrera – Vissza a pályára
A láz – történelmi
Szilárd – összehasonlíthatatlan
Vilax – Elég egy csók
A legjobb Norteño album
Győztes: Los Dos Carnales – Rancheron stílus
50-es kaliber – Menjünk jól
Gera Demara – Old School
Az északi energia – tíz
Los Plebes Del Rancho – Ariel Camacho és Christian Nodal – Emlékezés egy legendára
Galamb – magasan repül
Legjobb regionális dal
Győztes: Christian Nodal – Itt lent
Nora González Lupita Infantével – Scars
Beto Zapata – 40 és 21
Mon Laferte és Alejandro Fernández – Ismerjék meg szerelmünket
Camilo és Los Dos Carnales – a tied és az enyém
Legjobb instrumentális album
Győztes: Toquinho és Yamandu Costa – Toquinho és Yamandu Costa – Bahianinha (élőben a Rio Montreux Jazz Fesztiválon)
Omar Acosta és Sergio Menem – Félidő és idő
Cristovão Bastos és Rogério Caetano – Cristovão Bastos és Rogério Caetano
Hamilton de Holanda és Mestrinho – Canto da Praya – Élőben
Ara Malikian – A kis garázs (élőben)
Legjobb Folk Album
Győztes: Petrona Martinez – Ősök
Leonel García – Múltbéli szerelem
Tato Marenco – Jemas
Győztes: Petrona Martinez – Ancestras
Nahuel Pennisi – Újjászületés
Alejandro Zavala – ének
A legjobb tangó album
Győztes: Tinto Tango – Tinto Tango Piazzollát játszik
Pánamerikai Szimfonikus Zenekar Sergio Buslje – Amerika tangója
Federico Pereiro – 348
Forradalmi kvintett – 100 éves
Tanghetto – Tanghetto Piazzollát játszik
Győztes: Tinto Tango – Tinto Tango Piazzollát játszik
A legjobb flamenco album
Győztes: Pepe de Lucia – Egy új univerzum
Paco Candela – Fajtatiszta lélek
Israel Fernandez és Diego del Morao – Szerelem
Rafael Riqueni – Örökség
Maria Toledo – A király
A legjobb latin jazz/jazz album
Győztes: Ivan Melon Lewis – Utazás
Antonio Adolfo – Bruma: Milton Nascimento ünneplése
Roxana Amed – Ontológia
Edmar Castaneda – Család
Miguel Zenón és Luis Perdomo – A Bolero művészete
Legjobb keresztény album (spanyol nyelvű)
Győztes: Aroddy – Láttam engem
Anagrace – Aranyóra
Aline Barros – Megadás
Majo és Dan – Az élet, amit találtam
William Perdomo – A szerelem csodája
A legjobb portugál nyelvű keresztény album
Győztes: Anderson Freire – Kövesd a szívedet
Gratulálunk! @Andersonrfreire Legjobb keresztény zenei album (portugál nyelvű) #LatinGRAMMY pic.twitter.com/T8PjtnUlZ5
— A Latin Recording Academy / Latin GRAMMYs (@LatinGRAMMYs) 2021. november 19
Daniela Araújo – Catarse: B oldal
Sarah Farias – Sarah Farias (élő)
Leonardo Gonçalves – Érzék
Eli Soares – Eli Soares 10 éves
A legjobb portugál nyelvű kortárs popalbum
Győztes: Anavitoria - Színes
Vitor Kley – A buborék
Nando Reis & Duda Beat – Duda Beat & Nando Reis
Fernanda Takai – El fogod hinni?
Tuyo – Egyedül érkezünk otthon, 2. évf.
A legjobb portugál nyelvű rock vagy alternatív album
Győztes: A hang színe – Rózsaszín album
André Abujamra – Emidoinã
BaianaSystem – OXEAXEEXU
Marcelo D2 – Így szól a dobom
Scalene – Légzés
Old Virgins – A bár hív engem
A legjobb Samba/Pagode album
Győztes: Paulinho da Viola – Álmodni mindig lehet
Martinho da Vila – Rio: Csak látom a kilátást
Nei Lopes, Projeto Coisa Fina és Guga Stroeter – Nei Lopes, Projeto Coisa Fina és Guga Stroeter No Pagode Black Tie
Diogo Nogueira – Nyári szamba
Különféle előadók – Eleven (Adoniran Barbosa kiadatlan zenéje)
A legjobb MPB (Musica Popular Brasileira) album
Győztes: Zeca Baleiro – Dalok a tengerből
Delia Fischer – Ma
Thiago Holanda – Ideje élni
Luedji Luna – Nagyon jó víz alatt lenni
Zé Manoel – Pucér szívemből
A legjobb Sertaneja zenei album
Győztes: Chitãozinho és Xororó – Romantikus idő
Daniel – Daniel otthon
Marília Mendonça, Maiara & Maraísa – Patroas
Pisadinha bárói – Eredmények
Michel Teló – Telefonon hallgatni
A legjobb portugál nyelvi gyökerek album
Győztes: Ivete Sangalo – Arraiá da Veveta
Luiz Caldas – Sambadeiras
Sara Correia – Szívből
André Magalhães és Ubiratan Marques Afroszimfonikus Zenekar – Orin a Língua Dos Anjos
Elba Ramalho – Én és te
A legjobb portugál nyelvű dal
Győztes: Anavitoria és Lenin – Lisszabon
Ana Caetano és Paulo Novaes ( @paulonovaess ) vigye haza a #LatinGRAMMY 2021 legjobb portugál nyelvű daláért @LatinGRAMMYs . https://t.co/OnvALlJYB0
— Felvételi Akadémia / GRAMMY-k (@RecordingAcad) 2021. november 19
Chico Chico és João Mantuano – A város
Melim – Szerelmek és virágok
Nando Reis – Várd a tavaszt
Maneva & Natiruts – Az öröm könnyei
Ivete Sangalo és Emicida – A nőknek nem kell sírniuk
A legjobb latin zenei album gyerekeknek
Győztes: Tu Rockcito és Medellín Filharmonikus Zenekar – Tu Rockcito Filarmónico
amikor nyersz a #LatinGRAMMY @elrockcito @Filarmed A legjobb latin zenei album gyerekeknek pic.twitter.com/2L8SyqPPrX
— A Latin Recording Academy / Latin GRAMMYs (@LatinGRAMMYs) 2021. november 19
Cantoalegre – Újabb Naptúra
Danilo & Chapis – Danilo & Chapis, 1. kötet
Az én házam a te házad – Altatódalok
Victoria Sur – beleegyező altatódalok
Legjobb klasszikus album
Győztes: Kristhyan Benitez – Latin-amerikai klasszikusok
Jordi Savall és Le Concert des Nations – Beethoven: Forradalom, 1-5. szimfóniák
Ney Fialkow és Hugo Pilger – Claudio Santoro: Egy komplett mű csellóra és zongorára
Manuel Barrueco – Zene Kubából és Spanyolországból, Sierra: Gitárszonáta
Héctor Infanzón – Három koncertező történet
A legjobb klasszikus kortárs kompozíció
Győztes: Manuel Barrueco – Zene Kubából és Spanyolországból, Sierra: Gitárszonáta
Héctor Infanzón és William Harvey – Koncert hegedűre és zenekarra – Emlékezés
Orlando Jacinto García Amernet vonósnégyes közreműködésével – négy
Contemporary University Ensemble (ECU) és Cartago Concert Band (BCC) – A földről, ahol élek
Osvaldo Golijov – Kiesés az időből
Legjobb elrendezés
Győztes: Juan Luis Guerra – Remélem esik a kávé (Privé verzió)
Roxana Amed – Kék zöldben (Ég és tenger)
America Viva Band – Tierra Mestiza
Jorge Calandrelli – Viszlát Nonino
Melody Gardot – Egy csók
A legjobb felvételi csomag
Győztes: Gilberto Santa Rosa – Kollégák
Dani Martín – Amit akarok
Leiva – Nuclear Madrid
Zahara – Kurva
Jarabe de Palo – Fecske vagy köp
A legjobb tervezésű album
Győztes: C. Tangana – El Madrileño
Salvador Sobral – BPM
Antonio Adolfo – Bruma: Milton Nascimento ünneplése
Priscila Tossan – Jéghegy
Natalia Lafourcade – Dal Mexikónak, II
Az év producere
Győztes: Edgar Barrera
Alizzz
furcsa
Mark Sanchez
Dan Warner
A legjobb rövid formájú zenei videó
Győztes: Marc Anthony – Örök szerelem
BaianaSystem BNegão – Reza Forte közreműködésével
Fuel Fandango María José Llergo – Mi Huella közreműködésével
Carlos do Complexo és Bibi Caetano – Visceral
Selena Gomez – Volt egyszer
A legjobb hosszú formájú zenei videó
Győztes: Juan Luis Guerra – Tenger és pálmafák között
Café Tacvba – A második MTV Unplugged
Carolina Deslandes – Nő
Juanes – Eredet [dokumentumfilm]
Gastón Lafourcade – Aki csenget, hallja a hangomat (dokumentumfilm)