A tiltakozó állítólag klímaváltozási aktivista volt, aki nagybetűs „End UK Private Jets” feliratú pólót viselt. Az eset néhány órával azelőtt történt, hogy Roger Federer pályafutása utolsó mérkőzésén pályára léphetett.

A tiltakozó belép a bíróságra, és felgyújtja a karját

A tiltakozó azután lépett be a pályára, hogy Tsitsipas megszerezte az első szettet. Beült a szervizdobozba, majd folyadékot öntött a jobb karjára, mielőtt öngyújtóval meggyújtotta. Végül a tüzet úgy oltotta el, hogy erőteljesen megrázta a karját. Kis mennyiségű folyadék azonban a padlóra is hullott, ami lángot okozott, amit egy biztonsági őr fékezett el a kabátjával.

A tiltakozót eltávolították a bíróságról, és a biztonsági őrök ideiglenesen a bíróság bejáratához vezető folyosón tartották. A férfi állítólag a Sacrifice for Survival képviselője, amely egy éghajlati vészhelyzeti tiltakozó kezdeményezés. A kezdeményezés korábban arra késztette az aktivistákat, hogy minden nap felgyújtsák magukat, hogy tiltakozzanak az Egyesült Királyságon belül közlekedő járatok ellen.

A tüntető a jelek szerint nem szenvedett komolyabb sérülést. Eközben a férfi távozása után a mérkőzést egy időre szüneteltetni kellett, mivel a szervezőknek meg kellett győződniük arról, hogy nincs gond a pálya felületével.

Tsitsipas azt mondja, hogy még soha nem tapasztalt ilyen esetet

Stefanos Tsitsipas, aki éppen az első szettjét fejezte be, amikor a tiltakozó a pályára lépett, most azt mondta, hogy most először tapasztalt ilyen eseményt. „A semmiből jött. fogalmam sincs, miről van szó. Soha nem történt ilyen incidensem a pályán, szóval remélem, hogy jól van” – mondta.

Tsitsipas, aki végül 6:2, 6:1-re győzte le ellenfelét, Schwartzmant, azt is elmondta, hogy a mérkőzés folytatása előtt szeretne megbizonyosodni arról, hogy nem történik változás a pályán. „Szerettem volna folytatni azt a meccset anélkül, hogy apróbb változtatásokat kellett volna végrehajtani a pályán, és meg akartam győződni arról, hogy játszható legyen, különösen azon a területen” – mondta a görög játékos.

Korábban is láttak tiltakozókat a teniszmérkőzéseken

Nem ez az első eset, amikor egy tiltakozó belépett a pályára, és beleavatkozott a meccsbe. Az év elején, a Daniil Medvegyev és Rafael Nadal közötti Australian Open meccsen is tüntetők vonultak be a Rod Laver Arénába, egy transzparenssel, amelyen ez állt: „Szüntessük meg a menekült fogva tartást”.

A Casper Ruud és Marin Cilic közötti francia nyílt tenisz elődöntőjében egy környezetvédelmi aktivista drótokkal és ragasztóval erősítette magát a hálóhoz. Eközben Roger Federer pályafutása utolsó mérkőzését várja a mai napon. Régi riválisával és barátjával, Rafael Nadallal összeállt, hogy megmérkőzzön az amerikai Jack Sock és Frances Tiafoe párosával.

Mi a véleménye arról, hogy a tüntető betör a meccsbe és felgyújtja a karját? Mondja el nekünk a megjegyzések részben.